Војна опција у Сирији, као и подршка опозицији која се бори да збаци с власти сиријског председника Башара ел Асада, наставља се, изјавио је министар иностраних послова Саудијске Арабије Адел ел Џубеир.
Шеф саудијске дипломатије је такође рекао и да је Ријад био у контакту са разним сиријским опозиционим групама како би се ујединиле позиције уочи предстојећих преговора у Бечу, не дајући информације о томе када ће ти преговори бити одржани.
„Војна опција је још увек изводљива, а подршка сиријској опозицији се наставља“, рекао је Ел Џубеир на конференцији за новинаре са аустријским шефом дипломатије Себастијаном Курцом.
Током разговора који су 14. новембра одржани у Бечу, државе које су учествовале — Саудијска Арабија, Иран, Турска и пет сталних чланица Савета безбедности УН — САД, Британија, Француска, Русија и Кина — изложиле су план који укључује и формалне преговоре између сиријске опозиције у владе до 1. јануара.
Сиријске владине снаге се већ четири године боре против опозиционих фракција и бројних побуњеничких милитантних група, укључујући ИД и Нусра фронт.
Према подацима УН, у Сирији је од почетка сукоба више од 220.000 људи, док је број сиријских избеглица у иностранству више од четири милиона људи.
Читајте више на Руски ваздушни удари у Сирији - из минута у минут
Сирија би могла да се обрачуна са Хезболахом без „убијања свих“, за разлику од Израела, каже Трамп
Операција „Коридор `92“: Битка за пут живота
Српска опозиција позвала је Русију да престане да подржава Вучића – РТВИ
„Обојена револуција“ као изговор за слепило Москве према Србији — Балканская матрёшка
Српско светосавље и свето-сергијевска руска национална идеја — Илија Горјачев
Планови НАТО-а за Русију личе на Хитлерову „Барбаросу“ — Москва
Захарова: НАТО би да потчини све балканске земље, али ми рачунамо на суверенитет Србије