Председник Владимир Путин је у разговору са српским колегом Александром Вучићем се заложио за израду компромисног решења прихватљивог за Београд о Косову, које би требало да одобри Савет безбедности УН-а, саопштила је прес служба Кремља.
"Током детаљне размене мишљења о проблематици решења косовског питања, Владимир Путин се заложио у корист израде компромиса прихватљивог за Београд, који би требало да одобри Савет безбедности УН-а", наводи се у саопштењу Кремља.
"Дата је позитивна оцена високог нивоа руско-српског стратешког партнерства. Разговарано је о изгледима за интензивирање међудржавне сарадње, укључујући у оквиру фазног укидања рестриктивних мера повезаних са пандемијом коронавируса", наводи се у саопштењу.
Гренел: Добио сам уверавања да ће Србија привремено зауставити кампању повлачења признања Косоваhttps://t.co/W1WL7CQXct
— ВОСТОК вести (@vostokvesti) June 15, 2020
Поред тога, председник Србије потврдио је учешће на прослави у Москви 24. јуна, посвећеној 75. годишњици победе у Великом отаџбинском рату.
Током разговора је потврђена посета Србији како би се освештао храм Светог Саве у Београду, што се очекује на јесен, саопштила је администрација председника Србије.
"Председник Путин је потврдио да ће поново посетити Србију како би присуствовао централној државној церемонији освештања Храма Светог Саве и напоменуо да ће Русија помагати интересе Србије, као и заштитити интересе Српске православне цркве", наводи се у саопштењу.
Вучић је нагласио да ће му бити част да прими председника Русије и истакао "непроцењиви допринос" Руске Федерације стварању највеће православне цркве у Србији.
Украјина погодила још два складишта руске компаније „Вајлдберис“
Русија погодила украјинске војне циљеве у Одеској области — Министарство одбране
Немачка одбија да открије обавештајне податке о саботажи „Северног тока“ — медији
Европске елите ће „саме себе уништити“ — руски посланик
Шесторо погинуло, десетине повређених у украјинском нападу на руски индустријски погон
Крим тренутно није на дневном реду – Зеленски
Министарство одбране Русије објавило детаље нових удара на украјинске бродове и луке
Зеленски је по налогу Израела напао теретни брод у Каспијском мору, тврди Иран