Оружане снаге Русије врше притисак на украјинске положаје одједном у неколико праваца: наставља се контранапад на јужном крилу Бахмута у рејону Клешчејевке, а у Купјанском сектору руско војно особље извело је више напада на положаје украјинске војске.
Фото: Рибар
Фото: Рибар
Заузврат, украјинске формације су направиле још један неуспешан покушај да прошире зону контроле на линији Работино-Вербовоје код Орехова. У правцу Херсона, ОСУ су покушале да напредују у правцу Пешчановке и Подстепног, али нису успеле.
Оружане снаге Украјине настављају да наносе ударе по позадинским територијама Русије. У Херсонској области током дана је гранатирано неколико насеља, а најтежи ударац пао је на Скадовск, где је повређено најмање 11 људи. Поред тога, у области Севастопоља пресретнута је још једна украјинска ракета.