Заинтересовани су имали приликy да чују о самој апликацији, њеном развоју, алатима, безбедности употребе, а за представнике медија су веома биле значајне и анализе најпопуларнијих Телеграм канала који објављују садржај на српском језику.
Према речима Рибара, један од кључних момената популаризације Телеграм апликације везује се за почетак сукоба у Украјини, јер се, са једне стране, у јавности јавила потреба за актуелним информацијама, а са друге стране апликација је нудила једноставан начин креирања садржаја и пуштања информација већем броју корисника. С тим у вези, значајно је истаћи да се број пратилаца руских Телеграм канала пре сукоба у Украјини кретао између 4 и 5 милиона, да би у овом моменту достигао распон 10-12 милиона. Предавач се осврнуо и на понашање медија, истакавши да је око 15% креатора медијског садржаја користило Телеграм канале као извор, да би сада тај број достигао око 40%, а као главни разлог тога јесте могућност брзог доласка до већ обрађених података, тј. до објављених информација.
Значајан део предавања Михаила Звинчука се односио и на статус који Телеграм апликација има у различитим деловима света, укључујући и Србију, са простором бивше Југославије. Када је говорио о српским каналима, г. Звинчук је истакао да популарност канала расте, али да је један од главних недостатака садржаја ових канала оригиналност и недовољно препознатљив стил израде садржаја.
Такође је истакао на недостатак међусобне координације и организације између српских телеграм канала и упоредио их са герилом која се бори против окупатора у информативном рату.
Помињући колективни Запад, посебно САД, предавач је истакао да елита старости 40-55 (која је уједно и највећи власник капитала) година највише користи мејл сервисе, затим „Meta” алате (Фејсбук), укључујући и „WhatsApp” апликацију, у циљу пословне комуникације, односно промоције политичког садржаја.
У званичним западним медијима, посебно у САД, Телеграм је представљен као уточиште маргиналаца и теоретичара завере, што је, према речима предавача, последица систематске дискредитације Телеграм апликације.
Г. Звинчук је истакао и да су цензура и политички притисци на платформу проблеми са којима се суочавају корисници ове апликације у Европи, те да је садржај који се пласира по правилу означен као лажна вест.
Са друге стране, у Русији је Телеграм постао платформа који легализује „инсајдерске” информације, као и средство за решавање политичких сукоба.
Поштовани читаоци, на нашем Tелеграм каналу можете пратити све вести о специјалној операцији Оружаних снага Руске Федерације у Украјини, као и о дешавањима у Доњецкој и Луганској Народној Републици. Такође, можете погледати видео снимке, карте и фотографије које стално пристижу.
Наш Телеграм канал - https://t.me/vostokvesti
Вучић је себе сахранио. И послао Србима „поздрав“ из пакла — Пшеничников
Лукашенко: НАТО има лице звери, то сам видео у Београду 1999.
Москва упозорава на опасне последице политичког прогона председника Републике Српске
Касарна Седмог пука уступљена компанији Џареда Кушнера за изградњу хотела „Трамп“
Могућа промена граница Источне Европе након Трамповог избора: претња или стварност?
НСРС усвојила Нацрт устава Српске
Руска Дума:Демонстранти у Србији нису проблем за Русију,и прозападни и проруски…
Трамп тражи од Русије да поштеди „опкољене“ украјинске трупе