vostok_logo
Путин РТ
Путин РТ
13. апр. 2020, 10:11 / Безбедност

Руски стручњаци дезинфиковали Универзитетски клинички центар Републике Српске

Руски стручњаци дезинфиковали Универзитетски клинички центар Републике Српске
фото: domzdravljabanjaluka.com
Руски стручњаци дезинфиковали Универзитетски клинички центар Републике Српске
фото: domzdravljabanjaluka.com


Припадници епидемиолошког одреда руске војске данас ће, након Студентског центра "Никола Тесла" у Бањалуци, дезинфиковати и бившу Клинику за пулмологију у овом граду, рекао је за Срну директор Универзитетског клиничког центра /УКЦ/ Владо Ђајић.


Он је напоменуо да су руски стручњаци већ извршили дезинфекцију УКЦ-а Републике Српске на Паприковцу.



- Дезинфекција УКЦ-а на локацији Паприковац је завршена, све је како треба, они су сада у Студентском дому, па ће поподне извршити и дезинфекцију бивше Клинике за пулмологију у центру. Изузетно смо задовољни - рекао је Ђајић.

Он је навео да су Руси донијели високопрофесионалну опрему, те да је њихов рад за раднике УКЦ-а уједно био и прилика за едукацију о томе како се обавља дезинфекција.


Припадници епидемиолошког одреда руске војске, у којем су и два тима од по пет љекара, већ пети дан у Републици Српској врше дезинфекцију здравствених установа и објеката у којима се налазе заражени вирусом корона и несебично помажу у сузбијању пандемије изазване овим вирусом.

Контингент од три авиона Ваздушно-космичких снага Русије са медицинским тимовима, опремом и помоћи за борбу против вируса корона стигао је у четвртак на Аеродром Бањалука.

Поделите вест на друштвеним мрежама:
Пратите ВОСТОК на:
РТ Новости
Савићевић ракија
Руска Чага
ОБЗОР заштита информација