Радионицама је присуствовало четрдесет двоје младих узраста од 17 до 19 година, а биле су посвећене конкурисању за посао, писању радне биографије, припреми за разговор са потенцијалним послодавцем, презентовању знања и вештина током интервјуа, као и корисним информацијама у вези са радним правом и обавезама послодавца. Радионице су водили Катарина Тимотијевић и Лука Милошевић, сениор специјалисти за развој бренда послодавца у НИС-у.
„Сваки нови почетак је тежак и важно је пружити подршку младима у периоду одабира професије и почетка рада на првим пословима. Нема лепшег призора него када су и млади заинтересовани да чују искуство и савете некога ко је прошао кроз исто што и њих сада чека и када су спремни да се граде и развијају у најбољем светлу“, наводи Катарина Тимотијевић.
Лука Милошевић овим поводом каже да су код младих неке теме универзалне, упркос различитим генерацијама: где и како да тражим први посао, шта треба да ставим у биографију, како изгледа разговор за посао.
„На крају дана, свако је некада био почетник и зато ми је драго што смо имали прилику да помогнемо и дамо одговор на барем нека од ових питања“, каже Лука.
Леополд Ролингер, менаџер Центра „Јаки млади“ Фондације СОС Дечија села Србија, наводи да су поносни на сарадњу са НИС-ом и захвални што је компанија препознала потребе младих из осетљивих група који ступају на тржиште рада.
„На нашим радионицама каријерне оријентације запослени из компаније НИС преносе своја знања и искуство и помажу младима да боље упознају пословни свет и културу. Оваква сарадња је одличан пример како пословни сектор може допринети развоју младих и помоћи им у осамостаљивању. У оквиру сарадње са компанијом НИС укључени су млади из Београда, али и из Пожеге и Крушевца. У овим градовима активности оснаживања младих спроводимо са нашим партнерским организацијама Форца и Едукативни центар Крушевац. Верујемо да ће се и у наредној години наставити више него успешна сарадња са компанијом НИС и да ће и наше друге партнерске организације из Сомбора, Крагујевца и Зајечара имати прилику да пруже младима овакву врсту активности", навео je Леополд Ролингер.
Своје искуство са радионице поделиле су и Мина и Александра из Крушевца.
„Одлична радионица! Највише ми је значила симулација разговора са послодавцем. Добили смо повратне информације на чему да радимо и шта да поправимо. Одраније имам CV, а на радионици сам научила како да га допуним и унапредим", каже Мина, а Александра додаје да је научила много корисних ствари које ће применити приликом тражења посла и да је посебно важно што едукатори долазе из једне велике компаније, па су учесници добили врло конкретне и практичне информације.
Компанија НИС и Фондација СОС Дечија села Србија, поред донаторске подршке, годинама негују и сарадњу у области селекције кадрова међу младима којима подршку у осамостаљивању пружа ова организација.
Вучић је себе сахранио. И послао Србима „поздрав“ из пакла — Пшеничников
Лукашенко: НАТО има лице звери, то сам видео у Београду 1999.
Москва упозорава на опасне последице политичког прогона председника Републике Српске
Касарна Седмог пука уступљена компанији Џареда Кушнера за изградњу хотела „Трамп“
Могућа промена граница Источне Европе након Трамповог избора: претња или стварност?
НСРС усвојила Нацрт устава Српске
Руска Дума:Демонстранти у Србији нису проблем за Русију,и прозападни и проруски…
Трамп тражи од Русије да поштеди „опкољене“ украјинске трупе