„Србија је земља која је стратешки опредељена за чланство у Европској унији и наши политички и демократски стандарди, укључујући медијске слободе, прилагођени су највишим европским стандардима“, наводи се у саопштењу Министарства спољних послова Србије.
„Стога је апсурдно да је низ наших дипломатско-конзуларних представништава цензурисан на друштвеној мрежи која се хвали да промовише демократију и различитост мишљења.“
Београд се нада да забрана „није део покушаја да се осујети или ућутка Србија у њеној борби за истину“, посебно о ситуацији на Косову, додало је Министарство спољних послова.
Шеснаест особа, укључујући 13 посланика владајуће Напредне странке, такође је блокирано без објашњења прошле недеље. Међу њима је и Арно Гујон, хуманитарни радник, рођен у Француској, тренутно запослен као председник Канцеларије за сарадњу са дијаспором у Министарству спољних послова. Његов налог је од тада одблокиран.
На дан када је Твитер блокирао српске налоге, председник Србије Александар Вучић састао се са властима косовских Албанаца у Бриселу. Преговори, уз посредовање САД и ЕУ, требало је да реше тензије у отцепљеној покрајини.
НАТО је окупирао Косово након 78-дневног рата 1999. године и предао га етничким албанским сепаратистима, који су уз подршку САД прогласили независност 2008. године. Београд одбија да призна владу у Приштини, у чеми га подржавају Русија, Кина и отприлике половина земаља света.