"САД су забринуте због присуства руске војне опреме на територији Србије и уколико званични Београд реши да је купи то би био ризик да му се уведу посебне санкције", рекао је представник државног секретара Сједињених Држава за Западни Балкан Метју Палмер.
„Постоји доза забринутости због распоређивања руске војне опреме на територији Србије, али и због могућности да Србија захтева специфичне руске системе, што би водило ризику да јој се уведу посебне санкције због куповине руске војне опреме, али се надамо да су наши српски партнери тога свесни и да ће бити опрезни с таквим трансакцијама“, прокоментарисао је Палмер недавно одржане војне вежбе српске и руске војске „Словенски штит“ и присуство руских ПВО система С-400 у Београду за северномакедонски ТВ "Алсат".
Додао је и да САД имају "јако војно партнерство" са Србијом.
„Рекао бих чак да је најбољи војни партнер Србије управо Америка, али то не значи да Србија не треба да сарађује и са Русијом и да и са Москвом ствара војно партнерство. Ипак, ми ценимо наш однос са Београдом и мислимо да је наша војна веза препознатљивија од било чега што Русија ради на том пољу са Србијом“, навео је Палмер.
Технобригада на фронту: командант навијачке бригаде о томе како се на фронту уводе иновације
РТ: Руска војска узвратила на „тероризам“ Кијева – Министарство одбране
РТ: Саботажа узрок рушења два моста у Русији – истражитељи
У потрази за националним приоритетима — Милош Ковић
Више од 20 студената приведено – питања о мотивима иза акције уочи избора и објаве о Јадру
Напади Украјине на руске аеродроме носе ризик ескалације – Трампов изасланик