Илић, који је и бивши заменик градоначелника Новог Сада, навео је да је Заветнике напустио јер се, од уласка у владајућу коалицију, како каже, ни реч није чула о Косову и Метохији и потписаним споразумима. У странку се, наводи, учланио јер је основа програма била управо одбрана Косова и Метохије, као и борба против Бриселског и француско-немачког споразума.
„А онда се десио наш Нови Сад и смрт наших суграђана. На то су сви ‘Заветници’ остали неми. Људски и морално било је да се тог тренутка изађе из Владе, тог дана. Да проради свест и савест – али није. Лични интерес је надвладао општи – то никада не води добру. Ни речи о жртвама, станици, корупцији…”, наводи Илић у саопштењу.
Илић је раније био члан Демократске странке Србије, чији је, у једном периоду, био и народни посланик.
Како каже, у политику је ушао са 19 година, у странку која је имала идеологију, а разишао се с њима онда када се човек коме је Србија била изнад свега повукао из политике.
„Можда у времену у којем живимо ово што ћу рећи звучи као бајка, али има нас који смо веровали и верујемо да се у политику улази због добробити народа и државе, зато што се бори за идеје… Политици сам се вратио са искреном мишљу да ће четворо младих и паметних људи, без сујета, направити искрену патриотску десницу, која је потребна грађанима и Србији. Да ћемо бранити Србију, Косово и Метохију, Устав и законе. Тако су мене учили”, указује.
Илић сматра да су се Заветници, странка коју предводи министарка Милица Ђурђевић Стаменковски, одлучили на „завет ћутања“ – на оно о чему савест и морал не смеју да ћуте.
„Као родитељ троје деце, као човек и хришћанин, не могу да прећутим. Нисам и нећу. Извињавам се суграђанима. Вама, министарка, и вама лично – свако добро, али ја више нисам један од вас којима је лични интерес испред Србије и грађана наше државе”, закључује Илић у саопштењу.
Илић је пре више од десет година био кандидат ДСС-а за градоначелника Новог Сада, а после формирања нове владајуће већине у септембру 2012. године, био је заменик градоначелника овог града.
Члан ДСС-а био је од 2000. године, где је обављао функције председника омладине, члана Извршног одбора и потпредседника странке. Налазио се на челу Градског одбора ДСС-а Нови Сад, писао је портал 021.
Народни посланик ДСС-а био је у два сазива Скупштине Србије, 2004. и 2007. године. Најмлађи народни посланик био је од 2006. до 2008. године. На изборима 2008. године изабран је за посланика у Скупштини Војводине. Обављао је функцију шефа посланичке групе ДСС–НС и био члан Одбора за питања уставно-правног положаја Покрајине и Одбора за административна и мандатна питања.
ДСС напушта након неуспеха странке на локалним изборима 2016. године, а затим постаје члан Здраве Србије, где је 2020. именован за потпредседника странке.
На изборима 2023. био је кандидат за посланика коалиције Српске странке Заветници и Српског покрета Двери „Национално окупљање“. Након избора странка је, иако је остала испод цензуса, постала део владајуће коалиције окупљене око СНС-а.
Извор: ozonpress.net
Дан када смо бомбардовали Рајх
Упозорење из Ивањице: Прети урушавање стена изнад Хаџи Проданове цркве и пећине
Разбијен похлепом: зашто Вучић није захвалан СССР-у за ослобођење Србије од нацизма
Проблеми српског малинарства и потенцијална решења
Захарова поводом Вучићеве изјаве: Надам се да нисте заиста заборавили ко је ослободио вашу земљу