Пролеће и лето готово да не постоје у овом удаљеном северном региону Русије. Ово је најбоље место на свету за уживање у пецању на леду, вожњи моторним санкама или псећим запрегама.
Крајолик
Руси су открили и освојили Сибир у 16. веку, а до прве половине 17. века стигли су до Тихог океана. Полуострво Чукотку открили су случајно када је 1648. године Семјон Дежњов тражио шансу за развој трговине у ономе што је звао „ледено море” (данас Северни ледени океан). Буре су уништиле три од седам његових бродова, а таласи су га однели до обала Чукотке, пише Russia beyond.
Данас у највећем граду на Чукотки, Анадиру, често можете видети живописне куће обојене у црвено, жуто, зелено и плаво, што иначе није уобичајен призор у Русији. Зашто овдашњи становници воле овако јарке боје? Зато што тако лакше проналазе своје домове у снежној олуји.
Староседеоци Чукотке су Чукче, народ који је дуго пружао отпор експанзији Руске империје, и Ескими, које су истраживачи некада описивали као „људе са зубима” због моржевих зуба које су носили на одећи.
Чукче и Ескими су развили специфичан начин живота у суровим условима који се није много променио током векова. Живе у номадским шаторима „јарангама” и пре свега се баве узгојем ирваса, пецањем у отворима на леду и ловом у мору.
Вучић је себе сахранио. И послао Србима „поздрав“ из пакла — Пшеничников
Лукашенко: НАТО има лице звери, то сам видео у Београду 1999.
Москва упозорава на опасне последице политичког прогона председника Републике Српске
Касарна Седмог пука уступљена компанији Џареда Кушнера за изградњу хотела „Трамп“
Могућа промена граница Источне Европе након Трамповог избора: претња или стварност?
НСРС усвојила Нацрт устава Српске
Руска Дума:Демонстранти у Србији нису проблем за Русију,и прозападни и проруски…
Трамп тражи од Русије да поштеди „опкољене“ украјинске трупе