Након прве недеље у школским клупама, први слободан викенд идеална је прилика да се ужива у дружењу и спортским акивностима. Управо је зато наредна станица каравана манифестације Спортске игре младих данас била у Чачку, а у оквиру овог такмичења НИС је подржао организацију турнира у уличном баскету (street basket) на ком су учествовали млади кошаркаши узраста од 15 до 18 година. Након такмичарског дела, у ком су учествовале четири екипе са по три такмичара, НИС се побринуо да победницима овај дан остане у дугом сећању и омогућио им ревијалну утакмицу са омладинском екипом Кошаркашког клуба „Партизан“, чији је вишегодишњи генерални спонзор.
Млади људи посвећени спорту добили су прилику да се такмиче и, што је још важније, упознају и друже. НИС је тиме наставио подршку омладинском спорту, препознајући важност коју овакве манифестације имају за стварање здравих генерација и будућих шампиона захваљујући којима Србију називају спортском нацијом.
Отварању манифестације у Чачку присуствовао је и градоначелник тог града Милун Тодоровић који је подбацивањем кошаркашке лопте означио почетак турнира у уличном баскету.
„Трећи пут заредом организујемо Спортске игре младих овде на обали Западне Мораве, у Спортском центру „Младост“, и за то дугујемо захвалност свим пријатељима ових игара, а посебно компанији НИС са којом Град Чачак има одличну сарадњу. Управо у сарадњи са НИС-ом, у последњих неколико година смо обезбедили много теретана на отвореном, спортских терена и дечјих игралишта“, навео је Тодоровић и поручио учесницима да уживају у игри, али и да слушају своје родитеље, учитеље и тренере, те да се угледају на спортске хероје Чачка попут Иване Јоровић, Драгана Кићановића, Жељка Обрадовића, Радмила Мишовића и других који су широм света пронели спортску славу не само Чачка већ и целе Србије.
Ивана Јовановић, председница Спортских игара младих, такође је захвалила компанији НИС на доброј сарадњи.
„Најважније нам је да пошаљемо лепу слику из Чачка и да и данас овде победи другарство. Велико хвала бих хтела да упутим градоначелнику Тодоровићу и нашим пријатељима из компаније НИС што смо заједничким снагама имали прилику да направимо нешто ново и лепо“, рекла је Ивана Јовановић.
Компанија НИС и њена матична компанија „Гаспром њефт“ подржавају Спортске игре младих укупно пет година као водећу регионалну спортску манифестацију за децу и омладину, делећи заједничке вредности – подршку младима и здравом начину живота.
Спортске игре младих одржавају се дуже од две деценије и учесницима омогућавају потпуно бесплатно такмичење у десет дисциплина. Спортске игре младих су такође и највећа манифестација аматерског спорта у Европи призната од Међународног Олимпијског комитета.
Ада Циганлија данас је била у знаку Спортских игара младих, које су на теренима Фудбалског савеза...
Недеља из снова за Новака у главном граду Италије! Феноменалних шест дана у Риму најбољи тенисер света...
2022-05-15 17:24:34
Спортисти не би требало да буду таоци политичких снага, упозорио је Олег Матицин
2022-05-12 17:23:32
Председник УЕФА Александер Чефери каже да жали због поступака за које сматра да је руководство европског...
2022-05-07 15:14:21
Новак Ђоковић, први рекет света, рекао је да не подржава одлуку да се руским и белоруским...
2022-04-21 09:20:11
Репрезентација Украјине замениће репрезентацију Русије на Светском првенству у одбојци 2022. године, наводи се на сајту...
2022-04-15 15:16:35
Кошаркашки тим из Србије, Црвена звезда одбила је да стане иза украјинске заставе са натписом „Стоп...
2022-04-04 13:51:52
Најбоља српска атлетичарка Ивана Вулета освојила је злато на Светском првенству у Београду, најбољим скоком ове године - 7.06 и тако одбранила светску титулу освојену 2019. године у Бирмингему.
2022-03-20 17:32:06
Тим Србије који предводи Новак Ђоковић играће уместо тима Русије на челу са Данилом Медведевим у...
2022-03-14 08:55:08
Савез спортиста Русије је указао на недостатак кажњавања других који су покренули војне операције у прошлости
2022-03-03 06:19:01
Одлука значи и да ће мушкој репрезентацији Русије бити ускраћена шанса да се квалификује за Светско првенство 2022.
2022-02-28 18:55:02
Суд за спортску арбитражу (ЦАС) одбио је да изрекне суспензију клизачици
2022-02-14 06:57:25
Руска репрезентација у уметничком клизању која је освојила злато у Пекингу у центру је пажње након...
2022-02-09 05:48:45
Репрезентација Русије победила је у екипном такмичењу у уметничком клизању на Олимпијским играма у Пекингу. Победници су...
2022-02-07 08:22:42
У организацији 72. Бригаде за специјалне операције у касарни „Растко Немањић“ у Панчеву одржан је Светосавски турнир у борилачким вештинама.
2022-01-26 13:15:28
Владимир Путин је поновио да Русија стоји уз Кину против покушаја да се „политизује“ спорт уочи Зимских олимпијских игара у Пекингу.
2022-01-26 09:25:57
Миомир Кецмановић пријатно изненадио победивши Италијана Лоренца Сонега
2022-01-21 08:18:27
Новак Ђоковић би могао да се нађе по страни за још један гренд слем са новим правилима која ће бити уведена у Француској
2022-01-17 11:09:58
Најбољи тенисер света Новак Ђоковић огласио се одмах након што је Федерални суд у Аустралији одлучио да му потврди укидање визе, што подразумева моменталну депортацију из те земље.
2022-01-16 09:17:04
„С правом или не, сматра се да подржава став против вакцинације. Чини се да његово присуство овде доприноси томе и могло би да доведе до тога да још више људи постану антиваксери“, рекао је заступник аустралијске владе Стивен Лојд.
2022-01-16 07:01:32
Српски принц је осудио аустралијске званичнике због третмана према Новаку Ђоковићу
2022-01-14 17:18:49
Аустралијске власти поново су укинуле визу првом тенисерку света Новаку Ђоковићу
2022-01-14 09:13:49
Ово је Дезинформација требају бити исправљене
2022-01-12 08:22:05
Новак Ђоковић се суочава са оптужбама да је наводно дао лажне податке на путном формулару
2022-01-11 09:40:50
„У складу са прописаном процедуром, министар Хоук ће темељно размотрити ово питање.“
2022-01-11 09:20:20