Марковић: Држава изложена бруталном нападу

Објављено: 14.05.2020.год.
фото: twitter.com/VladaCG


"Црна Гора је изложена бруталном нападу због масовних окупљања која могу имати несагледиве посљедице", саопштио је премијер Црне Горе Душко Марковић, у обраћању јавности на ТВЦГ. Рекао је да "јавност свједочи још једној грубој политичкој деструкцији усмјереној против државе и њених институција".

Марковић је додао да је "цијела јавност свједок понашању које угрожава јавно здравље, а све под плаштом одбране вјерских права и слобода".

Марковић је саопштио да је "у протекла два дана у више наших градова дошло је до масовног кршења здравствених наредби и мјера, да је Црна Гора изложена бруталном нападу који може имати несагледиве посљедице по здравље грађана и да ће Влада извршити своју уставну дужност и одбранити националне интересе".


"У претходна два дана у више наших градова дошло је до масовног кршења здравствених наредби и мјера које су прописали надлежни органи за сузбијање епидемије коронавируса. Све што смо постигли за три мјесеца преданог рада и заједничких одрицања, сада је доведено у питање. Страхујемо да бисмо за десетак дана могли поново да се нађемо у истој ситуацији у којој смо били прије два мјесеца, са великом опасношћу и посљедицама по здравље и животе свих вас. Нема разумног објашњења, нити оправдања, за овакво понашање и његове актере! Више припадника полицијских снага је, штитећи закон, ред и мир, нападнуто и повријеђено од стране екстремиста“, рекао је Марковић.


Марковић је рекао да је "позадина свега што се догађало у нашим градовима прексиноћ и синоћ наводна вјерска потреба једног броја вјерника Српске православне цркве у Црној Гори, која је позвала грађане на јавно окупљање иако су она забрањена у интересу јавног здравља".
 
"И то не само код нас него у свим земљама које штите здравље свог становништва од коронавируса. Свједочимо још једној грубој политичкој деструкцији усмјереној против државе, њених институција. Свједочимо понашању које угрожава јавно здравље, а све под плаштом одбране вјерских права и слобода. Свједочимо и беспризорним позивима из скупштинских клупа, да се крше здравствене мјере, без обзира што се тиме угрожавају ваши животи. Све ово се догађа у вријеме незапамћене здравствене и економске кризе, у тренуцима кад се држава суочава са многим изазовима да сачува оно највредније - човјека и његово здравље“, рекао је Марковић.


Он је рекао да "свједочимо и пријетњама из политичких странака да ће блокирати државу и живот у њој".
 
"Нити би им то било први пут, нити би институцијама било први пут да од таквих насртаја бране и одбране уставни поредак, мир и безбједност грађана и државе.“

„Испоштовали смо све договорено у непосредном разговору који сам имао са митрополитом Амфилохијем, на његову иницијативу, и обезбиједили 3.000 заштитних маски за вјернике - показујући и разумијевање, али и бригу за здравље вјерника и свештенства. Ми смо своју обавезу из тог договора, и професионалну и људску, испоштовали. И због дате ријечи, али и због специфичне природе вјерских слобода и жеље да се оне испоље баш на празник Светог Василија Острошког.“
 
 

Кључне речи:

(0)

Остале вести из рубрике

Новости

Украјина је постала војна „лабораторија“ – званичник Пентагона

Сукоб пружа вредан војни увид, као што су некада чинили Авганистан или Ирак, верује помоћница америчког министра одбране

Бугарска протерала старешину и свештенике Руске цркве у Софији
Бугарска протерала старешину и свештенике Руске цркве у Софији

Бугарске власти протерале су данас старешину Руске православне цркве у Софији, архимандрита Васијана Змејева и двојицу свештеника храма Свети Никола Мирликијски Чудотворец јер представљају „претњу националној безбедности“.

2023-09-22 00:57:36

 Хроника специјалне војне операције за 21.09.2023
Хроника специјалне војне операције за 21.09.2023

Оружане снаге Украјине су синоћ извршиле напад великих размера на Крим. Преко полуострва је лансирано неколико пројектила и десетине беспилотних летелица. Дејство ПВО је трајало више од сат и по, а хук на небу практично није јењавао.

2023-09-22 00:53:31

Запад нема „нема поштених аргумената“ о Украјини – Лавров
Запад нема „нема поштених аргумената“ о Украјини – Лавров

Земље НАТО-а преферирају „пароле“ него суштински дијалог, изјавио је руски министар спољних послова

2023-09-21 14:50:07

Алијев се извинио због погибије руских мировњака у Арцаху — Кремљ
Алијев се извинио због погибије руских мировњака у Арцаху — Кремљ

Лидер Азербејџана је изразио саучешће и понудио одштету породицама руских војника, саопштио је Кремљ.

2023-09-21 13:43:29

Ситуација у Арцаху, крајем 20.09.2023
Ситуација у Арцаху, крајем 20.09.2023

Тачно дан након почетка „противтерористичке“ операције Оружаних снага Азербејџана у Арцаху, борбе су окончане: власти Републике Арцах прихватиле су ултиматум Азербејџана и капитулирали.

2023-09-21 03:21:23

Путин прихвата позив Си Ђинпинга да посети Кину на форуму Појас и пут
Путин прихвата позив Си Ђинпинга да посети Кину на форуму Појас и пут

Руски лидер је истакао да је ова иницијатива у потпуности у складу са интересима Русије и Кине, „јер усаглашава наше идеје за стварање великог евроазијског простора“.

2023-09-20 19:08:44

Комбиновани ракетни напад украјинских оружаних снага на Крим
Комбиновани ракетни напад украјинских оружаних снага на Крим

Пре неколико сати украјинске формације су извеле још један ракетни удар на Крим. Са аеродрома Староконстантинов полетело је 11 бомбардера Су-24М, од којих су пет били носачи крстарећих ракета Сторм шедоу/СКАЛП.

2023-09-20 15:28:02

Путин коментарисао ескалацију у Арцаху
Путин коментарисао ескалацију у Арцаху

Москва чини све да заштити цивиле у зони сукоба, изјавио је руски председник

2023-09-20 13:46:31

Руско Министарство одбране објавило је потпуни споразум о прекиду ватре у Арцаху
Руско Министарство одбране објавило је потпуни споразум о прекиду ватре у Арцаху

Према руском Министарству одбране, „споразум ће бити спроведен у координацији са командом руског мировног контингента“

2023-09-20 13:38:37

Сарадња Москве и Техерана достигла нови ниво упркос санкцијама — руски министар одбране
Сарадња Москве и Техерана достигла нови ниво упркос санкцијама — руски министар одбране

Сергеј Шојгу је такође најавио спремност „да предузме даље заједничке кораке за јачање стабилности и безбедности на Блиском истоку“

2023-09-20 13:37:11

Шансе за мировно решење Баку-Јереван постоје - портпарол Кремља
Шансе за мировно решење Баку-Јереван постоје - портпарол Кремља

Дмитриј Песков је такође прокоментарисао мишљење специјалног изасланика Јерменије Едмонда Марукјана да је „ред на Сједињеним Државама да одлуче које мере се могу користити“ за постизање мира.

2023-09-19 19:58:25

 Ескалација у Арцаху, стање на дан 19.09.2023
Ескалација у Арцаху, стање на дан 19.09.2023

Очекивано, дневни напад на територију непризнате Републике Арцах постао је прва фаза „противтерористичке“ операције Оружаних снага Азербејџана. Извођени су удари по позадинским положајима и зонама концентрације ПВО.

2023-09-19 19:45:40

Рат: Азербејџан напао Републику Арцах
Рат: Азербејџан напао Републику Арцах

Азербејџанска војска покренула је „противтерористичке мере локалне природе“ у спорном региону Нагорно-Карабаха, наводи се у саопштењу у уторак.

2023-09-19 15:59:22

Ескалација у зони јерменско-азербејџанског сукоба: масовни напади на Арцах
Ескалација у зони јерменско-азербејџанског сукоба: масовни напади на Арцах

Оружане снаге Азербејџана су у подне почеле масовно гранатирање јерменских положаја у Републици Арцах.

2023-09-19 13:45:17

Њујорк Тајмс: Докази сугеришу да је украјинска ракета погодила пијацу у Константиновки
Њујорк Тајмс: Докази сугеришу да је украјинска ракета погодила пијацу у Константиновки

Истрага је у супротности са тврдњом украјинског председника да су у руском нападу убијени цивили истог дана када је била посета америчког државног секретара

2023-09-19 13:18:00

Хроника специјалне војне операције за 18.09.2023
Хроника специјалне војне операције за 18.09.2023

Настављају се тешке борбе на линији додира. Није било значајнијих промена у зони борбених дејстава. ОСУ је извршила неколико напада код Старомјорског у Времјевском сектору, али безуспешно. Слична ситуација се развила између Времјевке и Работина.

2023-09-18 21:44:25

12. пакет санкција ЕУ против Русије биће представљен почетком октобра - Блумберг
12. пакет санкција ЕУ против Русије биће представљен почетком октобра - Блумберг

Како наводи агенција, санкције би могле бити објављене током самита ЕУ-САД, који је такође заказан за октобар

2023-09-18 17:09:32

Ердоган тврди да сви побеђују миром у Украјини
Ердоган тврди да сви побеђују миром у Украјини

Турски лидер је такође указао на све важнију улогу Анкаре у решавању регионалних и глобалних криза

2023-09-18 14:07:22

Ким Џонг Ун захвалио Путину на гостопримству, пожелео благостање руском народу – радио
Ким Џонг Ун захвалио Путину на гостопримству, пожелео благостање руском народу – радио

Како се наводи у извештају, посета севернокорејског лидера је „отворила нову еру интензивног развоја и јачања корејско-руских односа“

2023-09-18 14:04:35

Хроника специјалне војне операције за 17.09.2023
Хроника специјалне војне операције за 17.09.2023

Настављају се жестоки сукоби у правцу Соледара код Клешчејевке и Андрејевке. Ниједна страна тренутно не контролише ова потпуно уништена насеља.

2023-09-18 01:17:52

Сукоб у Украјини се неће завршити док Русија „не положи оружје“ – Столтенберг
Сукоб у Украјини се неће завршити док Русија „не положи оружје“ – Столтенберг

„Сви желимо брз мир“, изјавио је Столтенберг. „Али у исто време морамо да признамо: ако председник Зеленски и Украјинци престану да се боре, њихова земља више неће постојати. Ако председник Путин и Русија положе оружје, имаћемо мир.

2023-09-17 19:11:23

 Времјевски сектор, стање од 17:00 17.09.2023
Времјевски сектор, стање од 17:00 17.09.2023

У овом тренутку, након неуспешних покушаја напада и учвршћивања на положајима у рејону села Новомајорское и Новодоњецко, јединице Оружаних снага Украјине прешле су на одбрамбено и позиционо ратовање како би ротирали и попунили јуришне групе.

2023-09-17 18:08:22

Зеленски и Лавров би се могли срести у УН
Зеленски и Лавров би се могли срести у УН

Учешће украјинског лидера на Генералној скупштини биће још једна бесмислена представа, тврди руски изасланик Василиј Небензја

2023-09-17 17:46:15

САД воде рат против Русије — Лавров о испоруци ракета дугог домета Кијеву
САД воде рат против Русије — Лавров о испоруци ракета дугог домета Кијеву

Према речима руског министра спољних послова, САД контролишу војне акције у Украјини

2023-09-17 17:35:29

RT desno / neodredjen svuda
proba
baner rakija desno stare vesti / ali nema dole kategorije
baner apartman desno / neodredjen-svuda
baner obzor desno - rusija - neodredjen svuda
форум
мислјенја свуда

Будите у току са новим дешавањима, пријавите се на нашу листу новости: